styly jógy

Vinyasa joga- uvolněnější forma aštangy jogy, kdy asány, pozice propojujeme se sériemi z aštangy.. Cvičení je založeno na dechu. Volné plynutí těla na vlně dechu, spojení jedné fáze dechu a jedné pozice. Cvičení dokonale rozvíjí flexibilitu a sílu celého těla. Vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Power joga je založena na opakování pozic, které jsou dynamicky řazeny za sebou. Cvičením vyrovnáváme svalovou nerovnováhu, tvarujeme problémové partie a zlepšujeme svalové napětí. Zde jde převážně pouze o cvičení. Vhodné pro každého.

Iyengar joga- zakladatelem tohoto systému je stále žijící B.K.S. Iyengar. Zde se zaměřujeme na detail a precizní nastavení pozice.

Šivananda joga-je založena na 12 hatha pozicích, kladen je velký důraz na dýchací techniky. Používají se mantry (posvátné zpěvy) a meditace. Důraz je také kladen na relaxaci.

Bikram joga-zakladatel Bikram Chodhury. Cvičí se ve vytopeném sále, stimulující podnebí Indie. Lekce trvá 90min, kdy cvičíte pravidelně 29 po sobě jdoucích hatha pozic. Cvičení má velmi detoxikační účinky díky silnému zahřátí těla.

Jogová terapie- velmi účinně řeší bolesti bederní a krční páteře, problémy s meziobratlovými ploténkami, bolesti kosti křížové, kyčelních kloubů, činnost štítné žlázy, cukrovku, neplodnost, deprese, vysoký krevní tlak či nespavost.

Kundaliní joga-prostřednictvím specifických sestav (asán), pranayamy (dechu), meditací se stimuluje žlázový a nervový systém. Probouzí se v nás životní síla, která vyrovnává nežádoucí účinky každodenního stresu a pomáhá nám odhalit skrytý potenciál.

Hormonální joga-sestava cviků vycházejících z hatha jogy, kundaliní jogy a tibetských technik práce s energií. Sestava byla vytvořena pro ženy s problémy způsobenými hormonální nerovnováhou. Cvičením se zvyšuje a vyrovnává hladina hormonů, především estradiolu, takže pomáhá v prevenci osteoporozy a kardiovaskulárních onemocnění.

Shrnutí na závěr:Joga přináší uvolnění a protažení těla. Zároveň dochází a sní i přichází uvolnění napětí ve fyzickém těle, ale i mentálním. Naše mysl začíná být uvolněnější, vnímavější a vyrovnanější. Jogou se rozvíjíme na všech úrovních, poznáváme sami sebe.