o mně

Joga si počkala na ten správný okamžik, aby vstoupila do mého života. Otevřela se mi brána, o které jsem ani netušila, co způsobí v mém životě. O její existenci jsem však věděla. Pochopila jsem, že vše má svůj čas, a tak už bylo jen na mně, kdy ji vpustím k sobě dál. Jejím přijetím se mi začal život měnit a já začala chápat, že jsme jeho „tvořiteli“. Můj život je stále na cestě proměny – proměny k lepšímu. Joga je pro mne v současné chvíli životní „Cestou“, která mi otevírá oči, naplňuje srdce a posiluje tělo na všech úrovních – bez násilí. Nic nepřikazuje, pouze navádí k sebepoznání. Ukazuje cestu porozumění sama sebe i ostatních a vede nás k uvědomění si své přirozenosti. Je to také cesta k získání vnitřní vyrovnanosti za všech okolností.

Jmenuji se Eva a k joze jsem se dostala přes fyzické cvičení, které mi od malička nebylo cizí. V dětství jsem se 8 let věnovala sportovní a moderní gymnastice, poté následoval aerobic. Člověk se ale vyvíjí a více přemýšlí nad svým životem. Od chvíle, kdy jsem odcházela z prvních hodin jogy, jsem byla nesmírně překvapena, kolik věcí si uvědomuji než jenom protažení těla. A tak jsem se postupně dostávala ke knihám, přednáškám, meditacím a různým učitelům. Mojí první učitelkou byla a je Mgr. Andrea Smékalová, která mě uvedla do světa jogy. Postupným prohlubováním se do této filozofie jsem se začala dostávat i k jiným učitelům. Nebudu všechny vyjmenovávat, jelikož mezi ně patří i lidé chodící na mé lekce, či mé úžasné dcery. Ony jsou vážně bytosti, ze kterých rostou osobnosti, stále mě učící. Miluji je!

U České akademie jogy jsem absolvovala „Kurz trenérské školy jogy III.st“, dále kurz „Joga pro těhotné systémem Mgr. Andrey Smékalové“ a „Vinyasa joga“ u FISAF. Zároveň jsem se zúčastnila několika workshopů a retreatů se světovými učiteli (Nancy Gilgoff. Adrian Cox, Danny Paradise. Marcus Felsner, Veronika Zador, Shiva Rea). Absolvovala jsem i meditační kurzy. Co člověk, to jiná moudra.

Jsem vděčná za vše, co se odehrává v mém životě, ať jsou to dobré či špatné věci. Jsou to lekce, o kterých se v žádných knihách nedočtu. Už vím, že sama sobě jsem tím největším učitelem a zároveň žákyní. Joga je můj život a stejně tak může patřit i Vám.

ADITJA HRIDAJAM PUNJAM SARVA ŠATRŮ BÍNA ŠANAM.

Je-li slunce v srdci, zmizí ze života veškeré zlo.“